(0282) 650 26 47
(0546) 650 26 47
 
Su Soğutma Kuleleri
Evapco Su Soğutma Kulesi

Su soğutmalı sistemlerde su soğutmalı kuleleri sistemin akciğerleri gibidir. Su soğutma kulesinin randımanı direk olarak sistemi etkiler.

20. yüzyılda su soğutma kulelerine pek fazla önem verilmezken yeni yüzyılda kulenin gerçek kapasitesi , sarfettiği enerji , temizliği gibi unsurlar yavaş da olsa ön plana çıkmaya başladı .

1976 yılında ABD’de kurulan Evapco firması kurulduğundan beri daha yüksek performanslı ve endüstrinin ihtiyaçlarına yönelik yeni çözümler üretmeyi kendine görev edindi .

Oldukça basit bir teknoloji gibi görünse de özellikle ayrıntılarda getirdiği farklılıklarla sistem performansını arttıran çözümlerle Evapco özellikle son kullanıcıların en önemli tercihi olmuştur.

Verilen değerlerde kapasiteyi garanti altına alması , istenen kapasiteyi en düşük enerji sarfiyatıyla karşılayabilmesi , düşük ses seviyelerini çok fazla enerji sarfetmeden yapabilmesi , su sarfiyatını dizaynı sayesinde minimumda tutması , değişik ihtiyaçlara göre değişik çözümler sunması Evapco’yu farklı kılar.

Evapco’nun ürünleri CTI sertifikasına sahip olan ender firmalardan biridir .

CTI sertifikası nedir : CTI ( Cooling Technology Institute ) sı soğutma kulelerinin istenen kapasitede olduğunu belgeleyen yegane kurumdur . Merkezi ABD’de olan kurum zannedilenin aksine sertfikayı fabrikaya değil her bir ürün için ayrı ayrı verir .